W dawnych czasach nasz Pan, Rogaty Bóg, był, jak i teraz, Pocieszycielem i Pomocnikiem; lecz ludzie znali go jako strasznego Władcę Cieni, samotnego, surowego i nieugiętego. A nasza Pani, Bogini, nigdy wcześniej nie kochała, lecz chciała poznać wszelkie tajemnice, nawet tajemnicę Śmierci. Z tego powodu wyruszyła w Krainę Podziemia.

Strażnicy u Bram wezwali ją:

"Zdejmij swoje szaty, odłóż swoje klejnoty, gdyż wchodząc w te progi nie możesz zabrać ze sobą niczego."

Odłożyła więc szaty i klejnoty, i została związana, tak jak wszyscy, którzy wkraczają do królestwa Potężnego Śmierci. Jej piękno było tak wielkie, że sam Śmierć ukląkł, złożył przed nią swój miecz i koronę, i ucałował jej stopy, mówiąc:

"Niech będą błogosławione twe stopy, które cię tutaj przywiodły. Zamieszkaj ze mną, lecz zezwól mi złożyć zimną dłoń na twoim sercu."

Ona odrzekła:

"Nie kocham cię. Dlaczego sprawiasz, że wszystko, co kocham i o co się troszczę, więdnie i umiera?"

"O, pani," odparł Śmierć, "to Czas i Los, nad którymi nie mam władzy. Czas powoduje, że wszystko przemija; lecz kiedy ludzie umierają, daję im odpoczynek, spokój i siłę, tak, aby mogli powrócić. Ale ty - ty jesteś cudowna. Nie wracaj; zamieszkaj ze mną."

Lecz ona odrzekła: "Nie kocham cię."

Wtedy odezwał się Śmierć: "Jeśli nie przyjmiesz mej ręki na swoje serce, musisz poddać się biczowi Śmierci."

"Taki jest Los, tak będzie lepiej," powiedziała i uklękła.

A Śmierć wychłostał ją delikatnie, i krzyknęła: "Czuję ból miłości." Śmierć podniósł ją i powiedział: "Bądź błogosłwiona", i złożył na niej Pięciokrotny Pocałunek, mówiąc: "Tylko tak możesz osiągnąć radość i wiedzę."

Nauczył ją wszelkich Tajemnic, i podarował jej naszyjnik, który jest Kręgiem Odrodzenia. A ona nauczyła go tajemnicy Świętego Kielicha, który jest Kotłem Odrodzenia. Kochali się i stali się jednością; i nauczył ją wszystkich rzeczy magicznych.

Gdyż w życiu człowieka są trzy wielkie tajemnice: miłość, śmierć i odrodzenie w nowym ciele, a magia obejmuje je wszystkie. By spełnić miłość musisz powrócić w tym samym czasie i miejscu, co ukochana osoba. Lecz by się odrodzić, musisz umrzeć i przygotować się na nowe ciało; by umrzeć, musisz się narodzić; a bez miłości nie możesz się narodzić, i to są wszystkie rzeczy magiczne.

A nasza Bogini zawsze skłania się ku miłości, radości i szczęściu, tak więc strzeże i opiekuje się swoimi ukrytymi dziećmi podczas życia, a po śmierci naucza je, w jaki sposób można się połączyć. A nawet na tym świecie uczy je Tajemnicy Magicznego Kręgu, który jest miejscem pomiędzy światami.

Patrz też


Copyright © 2023 Katarzyna "_3Jane" Olszewska
Powered by Cryogen
Theme based on Lotus by KingMob