Oto słowa Wielkiej Matki, która między starożytnymi nosiła również imiona Artemis, Asztarte, Dione, Meluzyna, Afrodyta, Cerridwen, Diana, Arianrhod, Brygida, oraz wiele innych.

Na moich właśnie ołtarzach młodzi z Lacedemonu w Sparcie składali właściwe ofiary.

Kiedy tylko będziecie w potrzebie, raz na miesiąc, a lepiej, jeśli księżyc będzie w pełni, zgromadźcie się w tajemnym miejscu i uczcijcie mojego ducha, ducha Królowej wszelkiego Czarownictwa.

Tam się zbierzecie, wy, którzy pragniecie posiąść sekrety Sztuki, lecz jeszcze nie zgłębiliście jej do końca. Tych nauczę rzeczy do tej pory nieznanych.

I będziecie wolni od niewoli, a na znak tej prawdziwej wolności będziecie podczas rytów nadzy, i będziecie tańczyć, śpiewać, ucztować, grać muzykę i uprawiać miłość, wszystko to ku mojej czci.

Moje są bowiem uniesienia ducha, i moja jest również radość na ziemi, a moim prawem jest miłość wszystkich istot.

Nie splam swoich najwyższych ideałów i zawsze ku nim dąż. Niech nic cię nie powstrzyma ani nie zawróci z drogi.

Moje są bowiem tajemne wrota wiodące do Kraju Młodości, i mój jest kielich Wina Życia, i Kocioł Cerridwen, który jest Świętym Graalem Nieśmiertelności.

Jam jest Łaskawą Boginią, która obdarowuje serca ludzi radością.

Na ziemi przekazuję wiedzę o Wiecznym Duchu, a po śmierci daję pokój, wolność i ponowne połączenie z tymi, którzy odeszli wcześniej. Nie żądam jednak niczego w ofierze, gdyż zważ - jam jest Matką wszechrzeczy, a ziemia opływa moją miłością.

Usłyszcie głos Bogini Gwiazd, Tej, dla której pyłem na stopach są planety, której ciało otacza wszechświat.

Ja, która jestem pięknem zielonej ziemi, białym księżycem wśród gwiazd, tajemnicą wód, pragnieniem w sercu człowieka, ja wzywam twoją duszę: powstań i przybądź do mnie.

Jam jest bowiem duszą natury, co daje życie wszechrzeczy. Ze mnie wszystko się wyłania i do mnie musi powrócić. Niech przed moim obliczem, przed obliczem ukochanej przez Bóstwa i ludzi, twoja najgłębsza, boska część upoi się nieskończonością.

Niech cześć oddaje mi radujące się serce, gdyż zważ: wszystkie czyny miłości i przyjemności są moimi rytami. Niechaj więc zagości w tobie Piękno i Siła, Moc i Współczucie, Honor i Pokora, Wesele i Cześć.

A ty, co zamierzasz mnie szukać, wiedz, iż przez swe poszukiwania i tęsknotę niczego nie osiągniesz, chyba że znasz tą tajemnicę: że jeśli tego, czego pragniesz, nie odnajdziesz w sobie, nigdy nie znajdziesz tego poza sobą. Gdyż zważ: byłam z tobą od początku, i to ja jestem celem każdego pragnienia.

Patrz też


Copyright © 2023 Katarzyna "_3Jane" Olszewska
Powered by Cryogen
Theme based on Lotus by KingMob