Wprowadzenie od tłumaczki

Rytuał Esbatu (święta wyznaczonego cyklami Księżyca) można potraktować jako ogólny wzorzec, na którym opierają się wszystkie pozostałe rytuały Wiccańskie. Ta książka, "Anatomia Esbatu", jest jednym z najlepszych opisów Esbatu (a może i najlepszym), jakie czytałam zarówno na sieci, jak i w książkach. Szczególnie cenię ten tekst za to, że został napisany przez Wiccan tradycyjnych (a zatem ludzi korzystających z wieloletniego doświadczenia poprzedników), którzy stworzyli własną adaptację tradycyjnej liturgii, a w książce uwzględnili więcej, niż tylko słowa i gesty rytuału (na czym poprzestawało zwykle większość autorów stron i książek).

Wersja angielska tej książki znajduje się na stronie Janusa pod adresem http://janus.spawnfar.net/esbat/index.html. Jest to tylko część większej, ciekawej strony o nazwie Janus' Gate. Trafiłam tam dzięki stronie gałęzi Starkindler tradycji aleksandriańskiej - Starfire Rising. Obie te strony gorąco polecam wszystkim, którzy umieją po angielsku, a chcą się dowiedzieć więcej o Wicca traktowanym poważnie.

Spis treści

oraz tekst rytuału Esbatu

Drobny druk

Drobny druk:

Anatomia Esbatu (Anatomy of the Esbat)
Wydanie sieciowe
Text copyright © 1995 by Roger Powell
B&W Illustrations copyright © 1995 by Jennifer Powell

Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej strony internetowej nie może zostać użyta lub powielona w żaden sposób bez pisemnej zgody z wyjątkiem krótkich cytatów użytych w artykułach krytycznych oraz recenzjach.

Aby poprosić o takie zezwolenie, lub by skontaktować się z autorem, wyślij email na adres janus@spawnfar.net

Tłumaczenie polskie w wykonaniu Katarzyny "_3Jane" Olszewskiej. Również zastrzegam sobie odnośnie tego wszelkie prawa. Za konsultacje i pomoc w wygładzaniu tłumaczenia bardzo dziękuję Enennie.

Patrz też


Copyright © 2023 Katarzyna "_3Jane" Olszewska
Powered by Cryogen
Theme based on Lotus by KingMob