Według tradycji krąg zakreśla Kapłan wraz z Kapłanką. Ona stoi po prawej (ponieważ prowadzi) i zakreśla krąg mieczem należącym do kowenu. On stoi po lewej, a do zakreślania kręgu używa swojego lub należącego do kowenu Athame. Krąg zakreśla się poczynając od północy, stojąc twarzą na zewnątrz i poruszając się prawoskrętnie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Przestrzeń, gdzie ma się odbywać rytuał, należy okrążyć trzy razy. Po zakreśleniu kręgu, Kapłanka używa swojego lub należącego do kowenu Athame by poświęcić sól i wodę, które przedstawiają dopełniające się siły narodzin i śmierci, a ich zjednoczenie oznacza cykl życia. Kiedy pozostali uczestnicy zostaną wprowadzeni do kręgu, Athame to może zostać ułożone w poprzek miseczek z solą i wodą, w taki sposób by ostrzem celowało w prawo. W ten sposób napełnia się Krąg mocą.

To, że zazwyczaj Kapłanka i Kapłan wspólnie zakreślają krąg, ma na celu wyzyskanie siły wynikającej ze spolaryzowania płci do wzmocnienia Kręgu. Jest to również dobra okazja, by nowicjusz mógł doświadczyć zakreślania Kręgu mając jednocześnie przy boku bardziej doświadczoną Czarownicę, która daje mu przykład i przy okazji upewnia się, że Krąg naprawdę zostanie zakreślony. Jednak pojedyncza osoba również może bez problemu zakreślić Krąg, zarówno z pomocą magicznych narzędzi jak i bez nich.

Po zapieczętowaniu Kręgu, Kapłanka lub Kapłan wycina w nim drzwi i wprowadza pozostałych uczestników do środka. Gdy wszyscy już weszli, ponownie wyrysowuje się otwartą poprzednio część Kręgu. Od momentu zakreślenia kręgu aż do otwarcia go przy zakończeniu rytuału każdy, kto go opuszcza, powinien najpierw wyciąć drzwi w Kręgu i zapieczętować go za sobą po wyjściu. Ma to przypominać o tym, że Krąg istnieje podczas rytuału.

Patrz też


Copyright © 2023 Katarzyna "_3Jane" Olszewska
Powered by Cryogen
Theme based on Lotus by KingMob